Piłki tenisowe – którymi grać?

Zakup piłek tenisowych tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się dość prosty. Szerokość asortymentu w tym zakresie sprawia, że mamy dużo możliwości wyboru. Przybliżę żargon tenisowy w tym zakresie, abyś był pewien co kupujesz.

W podstawowym podziale wyróżniamy trzy kategorie piłek: juniorskie, bezciśnieniowe oraz ciśnieniowe. Piłki z pierwszej kategorii skierowane są dla najmłodszych adeptów gry w tenisa. Pozostałe dwie stanowią podział tzw. piłek do rozgrywek regularnych.

 

Piłki ciśnieniowe

Są to piłki znacznie bardziej “miękkie” niż piłki bezciśnieniowe, co wpływa na większy komfort gry. Ich budowa, a mianowicie spadek ciśnienia wewnątrz piłek, wpływa na ich mniejszą wytrzymałość. Otwarte piłki ciśnieniowe pozostawione na około dwa tygodnie (nawet nieużywane) nie nadają się do gry. Zawodowcy wymieniają piłki średnio co 9 gemów. Każda marka twórców piłek produkuje trzy klasy piłek, piłki na poziom zawodowy, poziom mistrzowski i poziom rekreacyjny. Profesjonalne piłki tenisowe charakteryzują się najwyższą jakością oferowaną przez każdego z producentów, są to piłki używane przez zawodowców w imprezach ATP i WTA.  

Kupując piłki profesjonalne, możesz spodziewać się znakomitej wydajności i trwałości. Piłki tenisowe ciśnieniowe na poziomie mistrzowskim z pewnością wystarczą do większości meczów ligowych, z kolei piłki rekreacyjne są traktowane głównie jako piłki treningowe, wkład do tub trenerskich lub maszyny do piłek i nie są dozwolone w rozgrywkach meczowych w wielu ligach. Wśród nich można wyróżnić piłki: extra duty (przeznaczona na korty twarde, o większej wytrzymałości), regular (do gry na mączce i na hali), high altitude (do gry na wyższych wysokościach geograficznych) oraz HydroGuard (piłki bardziej odporne na wilgoć).

 

Piłki bezciśnieniowe

W środku wypełnione grubym kauczukiem. Piłki tenisowe bezciśnieniowe charakteryzują się zwłaszcza dużą wytrzymałością. Wynika to jednak z ich budowy, co jednocześnie przekłada się na fakt, iż są twardsze i cięższe. W trakcie rywalizacji wyczuwalna jest ich “ciężkość” w porównaniu z piłkami ciśnieniowymi. Mimo wszystko znakomicie sprawdzają się podczas treningów i  będą doskonałym wyborem dla graczy, którzy okazjonalnie pojawiają się na korcie. Sprzedawane są luzem lub w workach.

 

Piłki tenisowe dla dorosłych sprzedawane są w puszkach po 3 lub 4 piłki w puszce. Ze względu na duże zużycie piłek tenisowych piłki mozna zakupować w zbiorczych kartonach. Karton piłek tenisowych zawiera przeważnie 18 puszek (4 piłki w puszce). 

Piłki tenisowe dla dzieci pakowane są przeważnie w worki lub wiaderka, co ułatwia ich transport i przenoszenie na korcie.

Pola oznaczone * są wymagane.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strefa Tenisa Sp. z o.o. Sp. K.

Powiązane produkty
Karton piłek tenisowych Wilson Tour Premier All Court - 18 x 4 szt.

Karton piłek tenisowych
Wilson Tour Premier All Court - 18 x 4 szt.

630,00 zł
360,00 zł
Oszczędzasz 43%
Piłki tenisowe Wilson Us Open - 4 szt.

Piłki tenisowe
Wilson Us Open - 4 szt.

32,00 zł
25,00 zł
Oszczędzasz 22%
Piłki tenisowe Prince NX Tour Pro - 4 szt.

Piłki tenisowe
Prince NX Tour Pro - 4 szt.

33,00 zł
30,00 zł
Oszczędzasz 9%