Artykuł dodany pomyślnie.

Wkładki do obuwia Sidas 3Feet Low

Promocja
157,52 zł
Zadzwoń i zamów
+48 22 823 37 48
Wysyłamy w 48h
157,52 zł Sidas 3Feet Low
Wkładki do obuwia Sidas 3Feet Low   Wkładki dla osób o płaskiej bodowie stopy....więcej

Wkładki do obuwia Sidas 3Feet Low

 

Wkładki dla osób o płaskiej bodowie stopy. Opakowanie zawiera 2 sztuki wkładek.

W naszym salonie tenisowym można skorzystać ze specjalnej maty w celu właściwego doboru wkładek.

Wkładki o najnowocześniejszej konstrukcji: podwójne podkładki pod piętą, specjalny wspornik wysklepienia podbicia oraz pianka EVA zapewniają dobrą amortyzację, ułożenie i podparcie stopy oraz maksymalną stabilność. Wkładki te są gotowe do użytku i dopasowują się do stopy podczas stosowania. Mają pod piętą element amortyzujący i chronią sklepienie stopy przed zmęczeniem. Wkładki z linii 3Feet są tak skonstruowane, aby możliwe było ich samodzielne docięcie do wymaganego kształtu.

Konstrukcja wkładek i ich korzyść dla użytkownika:

Welurowa warstwa wierzchnia -  Komfort i trwałość

Stabilizator EVA wysoko profilowany -  Podparcie i rozłożenie nacisków

Podkładka EVA - Amortyzacja

Cechy wkładek:

- Trójwymiarowy kształt wkładek rozwiązuje problem bolących stóp

- Wkładki stabilizują środkowy odcinek kręgosłupa, dzięki czemu eliminują ból w krzyżach

- Pęcherze i bąble to nie problem, gdyż lepsze dopasowanie to mniej otarć

Stopa każdego człowieka ma unikatową budowę i zostawia niepowtarzalne odbicie, np. na mokrym piasku. Występuje wiele różnic. Są stopy wysoko wysklepione i stopy płaskie, rozróżniamy stopę prawą i lewą, stopy różnią się szerokością i objętością ("tęgością"). Czynniki te są bezpośrednio powiązane z postawą ciała i odczuwalną wygodą oraz mają na nie bezpośredni wpływ. Nasze stopy dźwigają dzień po dniu ten sam ciężar całego ciała i męczą się, w wyniku czego tracą stabilność i ulegają spłaszczeniu. Skutkiem tego stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup są nadmiernie obciążone, co może prowadzić do powstania lub pogłębiania się wad postawy. Stabilizacja stopy wkładką pomaga w podpieraniu stopy z boku i wzmacnia stopę tak, by zmniejszyć spadek siły mięśni i zapewnić elastyczność przez cały czas wykonywania czynności. Umożliwia to bardzo duże zmniejszenie zagrożeń spowodowanych niestabilnością stopy (skręcenie kostki, zmęczenie mięśni, ból, otarcia).

Francuska firma SIDAS to światowy lider w rozwoju technologii poprawiających komfort użytkowników obuwia, szczególnie sportowego. Swoją misję SIDAS określa następująco: „Rozwiązania dla każdej stopy, każdego rodzaju aktywności ruchowej, do codziennego użytku. Wszędzie w imieniu Twoich stóp.” Po 30 latach doświadczeń i rozwoju program produkcyjny firmy SIDAS obejmuje 2 działy: Conform'Able (do powszechnego stosowania) oraz Podiatech (dla specjalistów medycznych).

Numer artykułu: ST28253.2
Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej...więcej
Jak dobrać rozmiar butów

Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej gry, sposobu poruszania się po korcie, samopoczucia i ostatecznie zdrowia fizycznego. Buty tenisowe powinny być odpowiednio dopasowane do stopy gracza. Nie mogą być za duże, ponieważ stopa będzie poruszała się w obuwiu i będą tworzyły się obtarcia. Nie mogą być również za ciasne, ponieważ spowoduje to zmniejszenie dopływu krwi do stóp oraz wewnątrz obuwia nie będzie odpowiedniej wymiany powietrza.

Przy wyborze rozmiaru obuwia tenisowego nie stosuj uniwersalnych tabeli rozmiarowych, ponieważ będą one wprowadzały w błąd. Każdy producent butów tenisowych posiada swoją tabelę rozmiarową. W naszym sklepie taką tabelę, indywidualną dla każdego producenta, znajdziesz na karcie produktowej każdego modelu butów tenisowych w zakładce „Tabela rozmiarowa”.

Jak zatem zmierzyć stopy i dopasować odpowiedni rozmiar butów tenisowych? Pomiar najlepiej dokonywać jest w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wtedy nasze stopy są większe. Pamiętaj też, że pomiaru powinniśmy dokonać w skarpetkach sportowych, których używamy najczęściej podczas gry w tenisa.

Jak dokonać pomiaru stopy?

  1. Połóż na podłodze kartkę papieru i następnie stań na nią stopą. Wykonaj tę czynność stojąc. Nie siadaj, ponieważ nie obciążysz wtedy stopy odpowiednio i pomiar będzie błędny.
  2. Na kartce obrysuj kształt stopy.
  3. Na otrzymanym obrysie wyznacz prostą linię, której końce będą się stykały z najdalej wysuniętymi punktami i zmierz odległość (załączony rysunek - punkty A i B)
  4. Powyższe czynności powtórz z drugą stopą.
  5. Porównaj otrzymane długości i wybierz wynik o większej wartości.
  6. Do wartości dokonanego pomiaru dodaj około 0,5 cm. Wynik, który otrzymasz, jest rozmiarem wkładki. Znajdź tę wartość w tabeli rozmiarowej i dopasuj do niej rozmiar obuwia. W Polsce najczęściej wykorzystujemy rozmiar określany w nomenklaturze EU.

 rozmiarstopye8QssEcRmIYF7

Pamiętaj, niezależnie od tego czy dobrze dobrałeś rozmiar butów, czy może zdecydowałeś, że chciałbyś inny model, zawsze możesz je zwrócić. W ciągu 30 dni możesz dokonać zwrotu i wybrać model, który będzie bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

Tabela rozmiarowa wkładek - Sidas Rozmiar XS S M L...więcej

Tabela rozmiarowa wkładek - Sidas

Rozmiar

XS

S

M

L

XL

XXL

EU

35-36

37-38

39-41

42-43

44-45

46-48

cm

22-23

23,5-24,5

25-26,5

27-28

28,5-29,5

29,5-31

Oceny 0
Oceny klientów "Sidas 3Feet Low"
Napisz recenzję produktu
Opinia zostanie aktywowana po weryfikacji.

* pola wymagane