Darmowa dostawa od 399 zł
Darmowa dostawa od 399 zł
Zwroty do 30 dni
Zwroty do 30 dni
Ponad <strong>17000</strong> produktów
Ponad 17000 produktów

Damskie buty tenisowe Nike Zoom Vapor 11 - Różowy

NOWY
879,00 zł

Sugerowana cena detaliczna

749,00 zł Oszczędzasz 15 %
Nawierzchnia: uniwersalna
Kod producenta: DR6965-600
Kupuj i oszczędzaj z
Programem Lojalnościowym
Ten produkt obejmuje darmowa wysyłka
Wysyłamy w 48h
warianty:
Damskie buty tenisowe Nike Zoom Vapor 11 - Biały, Czarny
Nike Zoom Vapor 11 - Biały, Czarny
Damskie buty tenisowe Nike Zoom Vapor 11 - Biały, Czarny
Nike Zoom Vapor 11 - Biały, Czarny
więcej
749,00 zł Nike Zoom Vapor 11 - Różowy
  ST98224.1
Damskie buty tenisowe Nike Zoom Vapor 11  Kolejna odsłona kultowej serii obuwia Air Zoom...więcej

Damskie buty tenisowe Nike Zoom Vapor 11 

Kolejna odsłona kultowej serii obuwia Air Zoom Vapor. Model Vapor 11 zapewnia idealne połączenie komfortu, trwałości oraz dynamiki. Cholewka wykonana z elastycznego, siateczkowego materiału przekłada się na bardzo dobrą oddychalność. Konstrukcja z panelu meshowego została w odpowiednich miejscach wzmocniona, dzięki czemu zachowana jest wytrzymałość. Dodatkowo gumowa warstwa podeszwy w środkowej części butów jest podniesiona, co pozwala utrwalić obszary o największym zużyciu i zwiększyć wsparcie stopy. Cienki język oraz wewnętrzna skarpeta do połowy cholewki ułatwia wkładanie i zdejmowanie butów, co zwiększa wygodę użytkowania. W przedniej części buta zastosowano poduszkę gazową Zoom Air, która zapewnia dobrą amortyzację, sprężystość i dynamikę odbicia. Z obszarów mniej narażonych na zużycie usunięto gumę, co pozwala ograniczyć wagę do minimum oraz umożliwia wykonywanie szybkich ruchów i błyskawicznych zwrotów. But posiada klasyczny system sznurowania. Z uwagi na profil bieżnika, podeszwa zewnętrzna o uniwersalnym przeznaczeniu nie ogranicza możliwości wślizgów na twardych nawierzchniach.

Numer artykułu: ST98224.1
Model butów: Vapor 11
Kolor: Różowy
Kod producenta: DR6965-600
Nawierzchnia: uniwersalna
Wybrali to najlepsi:
Technologie ZOOM AIR
Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej...więcej
Jak dobrać rozmiar butów

Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej gry, sposobu poruszania się po korcie, samopoczucia i ostatecznie zdrowia fizycznego. Buty tenisowe powinny być odpowiednio dopasowane do stopy gracza. Nie mogą być za duże, ponieważ stopa będzie poruszała się w obuwiu i będą tworzyły się obtarcia. Nie mogą być również za ciasne, ponieważ spowoduje to zmniejszenie dopływu krwi do stóp oraz wewnątrz obuwia nie będzie odpowiedniej wymiany powietrza.

Przy wyborze rozmiaru obuwia tenisowego nie stosuj uniwersalnych tabeli rozmiarowych, ponieważ będą one wprowadzały w błąd. Każdy producent butów tenisowych posiada swoją tabelę rozmiarową. W naszym sklepie taką tabelę, indywidualną dla każdego producenta, znajdziesz na karcie produktowej każdego modelu butów tenisowych w zakładce „Tabela rozmiarowa”.

Jak zatem zmierzyć stopy i dopasować odpowiedni rozmiar butów tenisowych? Pomiar najlepiej dokonywać jest w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wtedy nasze stopy są większe. Pamiętaj też, że pomiaru powinniśmy dokonać w skarpetkach sportowych, których używamy najczęściej podczas gry w tenisa.

Jak dokonać pomiaru stopy?

 1. Połóż na podłodze kartkę papieru i następnie stań na nią stopą. Wykonaj tę czynność stojąc. Nie siadaj, ponieważ nie obciążysz wtedy stopy odpowiednio i pomiar będzie błędny.
 2. Na kartce obrysuj kształt stopy.
 3. Na otrzymanym obrysie wyznacz prostą linię, której końce będą się stykały z najdalej wysuniętymi punktami i zmierz odległość (załączony rysunek - punkty A i B)
 4. Powyższe czynności powtórz z drugą stopą.
 5. Porównaj otrzymane długości i wybierz wynik o większej wartości.
 6. Do wartości dokonanego pomiaru dodaj od  5 mm – 15 mm (w zależności od rozmiaru obuwia). Wynik, który otrzymasz, jest rozmiarem wkładki. Znajdź tę wartość w tabeli rozmiarowej i dopasuj do niej rozmiar obuwia. W Polsce najczęściej wykorzystujemy rozmiar określany w nomenklaturze EU.
 7. Stopa nie może wychodzić w żadnym miejscu poza obrys wkładki.

Dobór szerokości i tęgości obuwia:

 1. Kiedy otrzymasz już przesyłkę z wybranymi butami to jest to idealny moment do weryfikacji, czy wybrany model jest adekwatny do Twoich potrzeb w zakresie szerokości i tęgości stopy,
 2. Pamiętaj, że tęgość obuwia powinna odpowiadać tęgości stopy. Obuwie nie może być ani za luźne, ani za ciasne, lecz należycie dopasowane,
 3. Na wstępie wyciągnij tą wkładkę, która odpowiada Twojej większej stopie i postaw na niej stopę,
 4. Wkładka obuwia na linii palców powinna być tak szeroka, aby po obu stronach swobodnie spoczywały na niej dwa pierwsze punkty oparcia stopy odpowiadające nasadom dużego i małego palca,
 5. Obuwie w miejscu śródstopia i czubka powinno być na tyle szerokie, aby umożliwiało naturalne ułożenie palców stopy wzdłuż osi będących przedłużeniem kości śródstopia,
 6. Kształt pięty buta powinien być taki, aby dobrze przylegał do Twoich pięt. Pięta buta nie może być luźna.

Użytkowanie obuwie nienależycie dobranego do gabarytów stóp może nie tylko przyspieszyć degradację (zużycie) obuwia, ale i również spowodować negatywne skutki ortopedyczne, które nie powstaną nagle, ale które będą rozwijać się w dłuższej perspektywie czasu.

Pamiętaj, niezależnie od tego czy dobrze dobrałeś rozmiar butów, czy może zdecydowałeś, że chciałbyś inny model, zawsze możesz je zwrócić. W ciągu 30 dni możesz dokonać zwrotu i wybrać model, który będzie bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

 rozmiarstopye8QssEcRmIYF7

Pamiętaj, niezależnie od tego czy dobrze dobrałeś rozmiar butów, czy może zdecydowałeś, że chciałbyś inny model, zawsze możesz je zwrócić. W ciągu 30 dni możesz dokonać zwrotu i wybrać model, który będzie bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

Tabela rozmiarowa damskich butów do tenisa - Nike US 4 4.5...więcej

Tabela rozmiarowa damskich butów do tenisa - Nike

US

4

4.5

5

5.5

6

6.5

7

7.5

8

8.5

9

9.5

10

EU

34.5

35

35.5

36

36.5

37.5

38

38.5

39

40

40.5

41

42

UK

1.5

2

2.5

3

3.5

4

4.5

5

5.5

6

6.5

7

7.5

cm

21

21.5

22

22.5

23

23.5

24

24.5

25

25.5

26

26.5

27

 

W przypadku problemu z dobraniem odpowiedniego rozmiaru obuwia zapraszamy do zakładki "Jak dobrać rozmiar butów".