Artykuł dodany pomyślnie.
10 cze 2019

DO WALKI TYLKO BABOLAT

Nieprzewidywalne końcówki roku 2018 przybliżyły mnie do sukcesu. W grudniu tuż przed świętami żona nakazała odświeżyć dywany. Jednak nie mogłem znaleźć trzepaczki. Zdenerwowana połowica myślała,że się migam. Wyrzuciła z mojej torbo -kabury dwa pure drive jeden uszkodzony. wręczyła mi ostatnią broń wydała rozkaz wykonać militarną walkę z kurzem.Ruszyłem do ataku pospiesznie.Pierwsze strzały pure drive trafiały celu ale zamarznięta mina (śniegi lód)sprawił,że przy ostatnim odprowadzeniu rakiety straciłem równowagę i uderzyłem w żeliwną zaporę -trzepak rakieta poniosła bohaterską śmierć i musiałem z kapitulować. Niestety z powodu nie dokończenia zadania dostałem na święta pod choinkę rózgę. W styczniu miałem jednak urodziny i dostałem nowe zabawki militarne o nazwie Babolat PURE Drive VS. VS taką charakterystykę: główka tylko 630,waga 300g, sztywność ramy 70, balance 320.
Ta rakieta dała mi drugie życie poczułem się pewny siebie przestałem być emocjonalny na korcie,mniejsza główka dzięki której każdego dnia poprawiam kontrole i precyzje bez tracenia na sile. Pokochałem wyrazisty szum piłki po uderzeniu rakiety jabkby z rosyjskiej broni kalibru 132mm katiuszy. Dźwięki te uprzyjemniają wygrywanie spektakularnych punktów. Zauważyłem również niski swinweigt wyrównał znacząco prędkość główki rakiety ulepszając topspinowe serwisy oraz soczyste ataki z głębi kortu. Odkryłem również jak System Cortex Feel stworzona przez firmę LOTNICZĄ SMAC absorbuje drgania rakiety co daje lepszą kontrolę i chroni przed kontuzją zaś układ strun i gromety w kształcie diamentów ulepszają pole odbicia nawet przy niecentrycznych uderzeniach. Mniejsza główka i dobra waga od Pure drive pomaga w szybkich przebieżkach z rakietą w czasie gry. W jednym z ostatnich meczów poruszałem z VS dłoni jak Rafael Nadal w drodze po 12 tytuł Roland Garros jak hiszpański rozjuszony byk w walce jakby każda piła decydowała o życiu.Babola Pure Drive VS w dłoni to nic innego jak precyzyjna laserowa broń która zbliża mnie do sukcesu i pewnie każdego kto wstąpi do armii Babolat!!!!VS POLECAM SERDECZNIE dziękuje

23 maj 2019

Rakieta idealna

Rakieta ta niczym kobieta idealna w swojej precyzji.Jest dynamiczna 24h.Gra doskonałe bo skutecznie.Tu moc moc określam ją bo daje efekty gry.Precyzyjna jak snajper.Szybkość geparda w akcji.Idealne połączenie siły i precyzji.Jej waga idealna sportowca magika zmierzą do jednego celu wygrania.Tenisista kontroluje ją używając swojej siły tworzy łatwość gry.Rama eliptyczne, szeroki układ strun FSI Spin ,waga 300 gram.Pure Drive VS to przyjaźń na wieki.Stanowimy jedność.My ją idealnie czujemy bo w jej warstwie grafit systemie Cortex Pure Feel sprawia,że współgramy.Desing metaliczny czyni ją symfoniczną.Tajemnicza i ma moc.Grając"mocną piłkę "wchodzimy na wyższy poziom gry.Ta precyzja zwiększa się przy uderzeniach.

Rakieta tenisowa Babolat Pure Drive VS 2 Pack + naciąg + usługa serwisowa

PROMOCJA
2198,00 zł 1499,90 zł Oszczędzasz 32 %
Waga (g): 300
Powierzchnia główki (cm2): 630
Balans (mm): 320
Układ strun: 16/19
Kod producenta: 101328-(2Pack)
Zadzwoń i zamów
+48 22 823 37 48
Ten produkt obejmuje darmowa wysyłka
Wysyłamy w 24h
1499,90 zł Babolat Pure Drive VS 2 Pack + naciąg + usługa serwisowa
Babolat Pure Drive VS 2 Pack Najnowsza propozycja Babolata! Unikatowy model z linii Pure...więcej

Babolat Pure Drive VS 2 Pack

Najnowsza propozycja Babolata! Unikatowy model z linii Pure Drive oferuje idealne połączenie między ekstremalną siłą gry a niezbędną precyzją. Zmodyfikowane parametry zapewniają kontrolę na korcie w każdej sytuacji. Ciekawa oprawa graficzna ramy wyróżnia rakietę wśród innych. Zastosowano farbę bez dodatku chromu, co pomaga dbać o środowisko. Węższa oraz bardziej elastyczna rama wraz ze zmniejszoną główką zapewniają czucie, precyzję i kontrolę.

Teraz w ofercie w profesjonalnym zestawie złożonym z dwóch rakiet o zbliżonych parametrach!


02

 01Fr0sAo6TPxlUC

pure-drive-vs-zdjecie-na-korcie_1Y0QbNqFT5gd26

Rakieta tenisowa Babolat Pure Drive VS. Waga wspomaga stabilność przy wykonywaniu uderzeń. Balans na rączkę odpowiada za kontrolę, czucie i ułatwienie wyprowadzenia zamachu. Główka oferuje duże pole centrycznego trafienia ("sweetspot") przy jednoczesnej bardzo dobrej kontroli nad uderzeniami. Układ strun to idealny balans między dostępem do rotacji i nadawania spinu a kontrolą. Zmienny profil ramy to odpowiedź na wymogi współczesnego tenisa, dzięki czemu uzyskano kontrolę, czucie i moc. Zastosowano następujące technologie: CORTEX PURE FEEL, FSI POWER, GT, ELLIPTIC GEOMETRY.

Numer artykułu: ST64523.1
Kod producenta: 101328-(2Pack)
Waga (g): 300 ? więcej
Powierzchnia główki (cm2): 630 ? więcej
Balans (mm): 320 ? więcej
Układ strun: 16/19 ? więcej
Sztywność (RA): 70 ? więcej
Długość (cm): 68,5 ? więcej
Profil ramy (mm): 21/23/21 ? więcej
Rekomendowana siła naciągu (kg): 23-27 ? więcej
Materiał: grafit
Kolor główny: metaliczny
Naciąg: nie
Pokrowiec: nie
Wibrastop: nie
Technologie ELLIPTIC GEOMETRY GT FSI POWER Cortex Pure Feel
Jak dobrać rakietę dla dorosłych Rakietę tenisową kupuje się zazwyczaj rzadko, raz na kilka...więcej
Jak dobrac swoją rakietę

Jak dobrać rakietę dla dorosłych

Rakietę tenisową kupuje się zazwyczaj rzadko, raz na kilka lat, kilkanaście lat a często pierwszy raz w życiu. W tym czasie dynamicznie zmieniają się technologie stosowane w produkcji rakiet. Wiele parametrów rakiet wpływa na przyjemność oraz postępy w grze w tenisa. Opisy głównych parametrów rakiety powinny znajdować się na jej ramie (w różnych miejscach). Jednak często są mało czytelne zwłaszcza dla początkujących graczy. W celu ułatwienia odpowiedniego doboru rakiety i zrozumienia jej parametrów przedstawiamy poniżej główne cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu rakiety, tak aby była jak najbardziej trafnie dopasowana do indywidualnych predyspozycji gracza.

Powierzchnia(wielkość) i kształt główki

Rakiety posiadają różne kształty oraz różne wielkości główki. Jeśli chodzi o kształt główki, to nie ma jednoznacznej oceny, jaki kształt jest idealny i zalecany do odpowiedniej grupy graczy. Najwięcej  główek ma kształt "klasycznego jaja". Bardziej przejrzyste zasady klasyfikacji występują w przypadku wielkości główki rakiety. Wielkość główki rakiety podawana jest w centymetrach lub/i calach kwadratowych i dotyczy pola powierzchni. Powierzchnia główki rakiety odpowiada za siłę i precyzję uderzenia.

Wyróżnia się trzy podstawowe wielkości główek rakiety:

 • Midsize (małe) - 85-93 cale kwadratowe
 • Midplus (średnie) – 94 – 103 cale kwadratowe
 • Oversize (duże) – powyżej 104 cali kwadratowych
Im większą główkę posiada rakieta, tym większa będzie siła uderzenia. Gracz będzie więc musiał włożyć mniej własnej siły, by przebić piłkę  na druga stronę kortu. Ponadto, w rakietach o dużych główkach większą część powierzchni zajmuje tzw. "sweet spot", czyli centralne pole naciągu, które zapewnia optymalne trafienie piłki. Rakieta o mniejszej główce uderza piłkę z mniejszą siłą, a więc zawodnik musi włożyć w każde uderzenie więcej siły własnej. Mała główka daje za to znacznie większą możliwość kontroli nad piłką i precyzji uderzenia.

Reasumując można przyjąć że:

 • Osoby początkujące – powinny zwracać uwagę na główki o wielkości od 660 cm kw. (102 cale kw.)
 • Osoby średniozaawansowane – główki o wielkości 645-690 cm kw. (100-107 cali kw.)
 • Osoby zaawansowane – dobór indywidualny ale raczej są to główki o powierzchni 645 cm kw. (100 cali kw.) i mniejsze.

Długość rakiety

Długość rakiety to odległość od podstawy uchwytu do końca główki rakiety. Standardowa rakieta dla dorosłych ma długość 68,58 cm (27 cali) i jest ich zdecydowanie najwięcej na rynku. Rakiety przedłużone (nawet o kilka centymetrów) zwiększają zasięg i wzmacniają siłę uderzeń oraz zapewniają lepszy serwis i rotację piłki. Zmniejszają natomiast kontrolę nad piłką. Mniejsza manewrowalność przedłużanych rakiet szczególnie odczuwalna jest podczas gry przy siatce. Rakiety standardowe są bardziej dynamiczne. Rakiety o mniejszej długości niż standardowa to rakiety juniorskie. W przypadku doboru rakiet dla dzieci istotnym czynnikiem są warunki fizyczne dziecka. Wzrost i waga dziecka mogą przyczyniać się do tego, że wyrośnięte fizycznie dzieci powinny używać rakiet trochę dłuższych, niż zaleca to producent.

Podział rakiet ze względu na długość:

 • 27 cali (68,58 cm) i większe – dla dorosłych tenisistów
 • 26 cali (66 cm) - dla dzieci 10-12 lat lub 136-146 cm
 • 25 cali (63,5 cm) dla dzieci 8-10 lat lub 128-136 cm
 • 23 cali (58,5 cm) - dla dzieci 6-8 lat lub 120-128 cm
 • 21 cali (53,5 cm) - dla dzieci 5-6 lat lub 112-120 cm
 • 19 cali (48,5 cm) – dla dzieci 4-5 lat lub 100-112 cm

Waga rakiety

To bardzo istotny czynnik decydujący o wyborze odpowiedniej rakiety. Waga rakiety dla dorosłego gracza, może wahać się w przedziale pomiędzy dwieście kilkadziesiąt a trzysta kilkadziesiąt gram.

Reasumując można przyjąć, że:

 • Osoby początkujące - powinny szukać lżejszych rakiet o wadze w granicach 270-290 gramów (mężczyźni), 250-270 gramów (kobiety),
 • Osoby średniozaawansowane - powinny zwracać uwagę na rakiety o wadze 280-300 gramów,
 • Osoby zaawansowane - dobierają rakiety raczej przekraczające trzysta gramów z opcją indywidualnego "doważania" rakiet poprzez zastosowanie ołowianych taśm przyczepianych do ramy.

Balans rakiety

Balans rakiety oznacza środek ciężkości rakiety. Jest on mierzony w centymetrach od stopki rakiety do końca główki. Pod tym względem rakiety można podzielić na: wyważone na główkę – HH (head heavy), wyważone na rączkę – HL (head light), wyważone równomiernie – EB (even balance). Dwie rakiety o tym samym ciężarze, ale różnie wyważone, dają zupełnie inne uczucie podczas gry. Rakiety ze środkiem ciężkości przesuniętym w stronę rączki mają lżejszą główkę i są bardziej manewrowalne. Znakomicie gra się nimi przy siatce. Rakiety z balansem na główkę zazwyczaj należą do grupy rakiet lekkich. Przesunięcie środka ciężkości w stronę główki powoduje, że gracz może włożyć mniej energii do oddania silnego uderzenia. Tego typu rakiety pozwalają na dynamiczny "swing" podczas gry. Przeznaczone raczej dla osób początkujących. Rakiety z balansem na środek mają równomiernie rozłożoną wagę. Oferują graczowi zrównoważoną siłę oraz kontrolę uderzenia. Rakiety z balansem na rączkę należą raczej do ciężkich rakiet. Ich główka jest lżejsza. Przekłada się to na mniej dynamiczny "swing" ale lepiej kontrolowane uderzenia. Tego typu rakiety są najczęściej wybierane przez zaawansowanych graczy.

Swingweight rakiety

Swingweight - odczucie wagi podczas całego cyklu uderzeniowego. Parametr ten zależy od masy rakiety, balansu oraz aerodynamiki (m.in. wielkości główki). A dobór pod kątem tego parametru uzależniony jest budowy fizycznej i siły gracza:

 • silny, atletyczny gracz - wysoki współczynnik swingweight
 • średniej budowy - średni wspołczynnik swingweight
 • słaby, wątłej budowy - niski współczynnik swingweight

Sztywność ramy rakiety

Sztywność rakiety, czyli stopień odkształcania się ramy w kontakcie z piłką, mierzy się w jednostkach RA. Sztywniejsze rakiety umożliwiają silniejsze uderzenie, jednak więcej wstrząsów przenosi się na nadgarstek. Elastyczne rakiety zapewniają większą kontrolę nad piłka i mniej obciążają nadgarstek.

Podział rakiet z uwagi na elastyczność ram rakiety:

 • elastyczne ramy <60 RA - mniejsza siła uderzenia, mniej drgań na nadgarstek 
 • średnia elastyczność ramy 60-69 RA – kompromis pomiędzy elastyczną a sztywną
 • sztywna rama >70 RA – większa siła uderzenia, więcej drgań przenosi na nadgarstek.

Profil (grubość) ramy rakiety

Ramy rakiet posiadają zróżnicowane grubości. Są takie, które posiadają jednakową grubość na całej długości natomiast grubość innych jest zmienna. Można uszeregować ramy rakiet ze względu na profil ramy na trzy grupy: cienkie, średnie i grube:

 • Cienkie ramy < 23 mm - dużo czucia a mniej siły i tłumienia. Rakiety o raczej małejpowierzchni główki, ciężkie. Dla graczy zaawansowanych o pełnym zamachu
 • Średnie ramy 23-25 mm - uniwersalne, bliżej 23 mm dla zaawansowanych a bliżej 25 mm dla początkujących, tenisistów o średniej wielkości zamachu
 • Grube ramy > 25 mm - mało czucia, dużo mocy własnej, do gry z krótkim zamachem. Dla graczy początkujących, o słabej technice, tenisistów w starszym  wieku, z drobnymi urazami ręki. Są to z reguły rakiety udoskonalone w zaawansowane systemy redukcji drgań podczas uderzenia.

Konstrukcja rakiety

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu do produkcji rakiet używano drewna z czasem aluminium. Podstawową wadą tych rakiet był ich ciężar utrudniający manewrowanie a przy tym łatwość grania oraz prowadzący do częstych kontuzji. Z czasem udoskonalano technologie produkcji sprzętu tenisowego.

Obecnie do produkcji rakiet tenisowych wykorzystuje się:

 • aluminium
 • kompozyty grafitowe (grafit, czyli włókno węglowe, z domieszką aluminium)
 • czysty grafit
 • grafit z domieszkami takich materiałów jak kevlar, boron, tytan

Rakiety aluminiowe są najbardziej elastyczne, ale też ciężkie i przenoszą dużo drgań na nadgarstek. Dlatego nie są one zbyt popularne wśród graczy, którzy chętniej wybierają rakiety z kompozytów grafitowych, z samego grafitu, lub ze wspomnianymi dodatkowymi materiałami (boron, kevlar), które zapewniają rakiecie lekkość i trwałość. Producenci rakiet tenisowych mają swoje własne nazwy handlowe dla materiałów i technologii wykorzystywanych przy produkcji rakiet. 

Układ strun (naciągu) rakiety

Najpopularniejszym układem strun jest zestawienie (stosunek pion/poziom): 18/20 i 16/19. Występują również inne układy jak: 18/19, 16/18, 14/18 i inne. Ze względu na gęstość układu strun wyróżniamy dwa podstawowe układy: otwary "open" (rzadki układ strun np. 16/19) oraz zamknięty "close" (gęsty układ strun 18/20)

Układ strun (naciągu) otwarty

 1. większa moc piłki ale mniejsza kontrola,
 2. większe odkształcenie powierzchni uderzenia,
 3. nadaje piłce większą rotację ponieważ piłka ma większy kontakt z naciągiem,
 4. wpływają niekorzystnie na trwałość naciągu (poprzez łatwe przesuwanie się strun w rakiecie dochodzi do szybszego ich przecierania)
 5. mniejsza "sztywność układu strun
 6. większy "sweet spot" - pole czystego trafienia

Układ strun (naciągu) zamknięty

 1. mniejsza siła, a większa kontrola,
 2. mniejsze odkształcenie powierzchni uderzenia rakiety i samym tym mniejsza dynamika gry,
 3. większa żywotność naciągu (trzeba go rzadziej wymieniać, ponieważ ma mniejszą tendencje do zrywania się). Wynika to z faktu, że "gęsty" naciąg nie może poruszać się w miarę swobodnie
 4. mniejsza "rotacyjność"
 5. mniejszy "sweet spot" - pole czystego trafienia

Rekomendowana siła naciągu

Producenci rakiet podają rekomendowaną siłę naciągu mierzoną w kilogramach z jaką zalecają naciągać rakiety z tolerancją +/- 2 kg. Mocniej naprężone struny w rakiecie dają większą kontrolę nad piłką, ale zmniejszają siłę, dynamikę oraz rotację. Zwiększenie naprężenia strun powoduje także mniejszy komfort gry, gdyż więcej niekorzystnych skutków uderzenia piłki będzie przekazywane poprzez ramę rakiety do - ogólnie ujmując - ciała zawodnika Słabsze naprężenie strun rakiety zmniejsza kontrolę nad piłka (często przytaczany jest efekt katapulty). Uzyskamy za to większą dynamikę uderzeń i rotację, gdyż piłka dłużej znajduje się na strunach i "wgryza" się bardziej w rakietę.

Rozmiar rączki rakiety

Istotnym szczegółem jest odpowiednie dopasowanie wielkości (obwodu) rączki rakiety do dłoni gracza. Na rakiecie powinny być oznaczenia dotyczące wielkości rączki rakiety. Metoda amerykańska określa obwód rączki cyframi od 0 do 5 (dodana jest często litera L lub G), natomiast metoda angielska określa obwód rączki w calach od 4 do 4 i 5/8 cala. Rozmiar L(G) 0 odpowiada 4 calom, L(G) 1 – 4 (1/8 cala), L(G) 2 – (4 1/4 cala), L(G) 3 – (4 3/8 cala), L(G) 4 – (4 1/2 cala), L(G) 5 – (4 5/8). Prawidłowy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców dłoni trzymającego rakietę mieści się palec wskazujący drugiej ręki. Najbardziej popularne rozmiary rączek to L(G)3 i L(G) 4. Drobne kobiety powinny wybierać rozmiar rączki – L(G) 1. Młodzież oraz kobiety i mężczyźni o średnim i niskim wzroście (raczej krótkie palce) powinni wybierać rozmiary rączek L(G) 2 zaś osoby wysokie (o długich palcach) – L(G) 4 lubL(G) 5. Kiedy nie jesteśmy pewni czy wybrać np. rączkę 3 czy 4 to pamiętajmy, że zawsze bezpieczniej kupić rakietę z rączką cieńszą i ewentualnie pogrubić ją za pomocą owijki wierzchniej tzw. overgrip. Firma Head jako pierwsza zastosowała tzw. "wymienne rączki" dzięki czemu można pogrubiać lub odchudzać rączkę rakiety w zależności od potrzeb.

Podsumowanie

Na rynku znanych jest kilkudziesięciu producentów rakiet tenisowych produkujących kilkaset modeli rakiet tenisowych. Co roku na półki sklepowe trafiają nowe modele rakiet z nowymi technologiami, w nowej, modnej kolorystyce. Jednak zasady doboru rakiet zwłaszcza dla osób początkujących, dla których często ma być to pierwsza rakieta w życiu można uprościć. Jest to o tyle ważny wybór gdyż od doboru właściwej rakiety po części zależeć będzie czy tenis spodoba się i stanie się sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na podstawie charakterystyki parametrów rakiet opisanych powyżej osoby początkujące powinny kierować się następującymi wytycznymi przy wyborze rakiety:

 • duże główki przekraczające 660 cm kw. (ewentualnie 645 cm kw.)
 • długość standardowa tj. 68,58 cm lub trochę przedłużony (1-2 cm)
 • lekkie rakiety nie przekraczające 280 gram
 • balans na główkę rakiety czyli powyżej 34-35 cm
 • niski swingweight (odczucie wagi podczas całego cyklu uderzeniowego)
 • raczej twarda rama (powyżej 70 RA) lub średnio elastyczne (60-69 RA)
 • profil ramy rakiety około 25 mm lub większa
 • konstrukcja ramy wzbogacona o domieszki kompozytów grafitowych i innych nowoczesnych, lekkich, wytrzymałych materiałów z technologiami umożliwiającymi amortyzację drgań podczas uderzeń
 • układ strun (naciągu) otwarty - rzadki układ strun
 • rekomendowana siła naciągu według zaleceń producenta, średnia lub poniżej średniej
 • rączka indywidualnie dopasowana (pamiętamy, że prawidłowy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców dłoni trzymającego rakietę mieści się palec wskazujący drugiej ręki)

 

Rączka to uchwyt, który gracz trzyma w dłoni. Rozmiar rączki określa jej...więcej

Rączka to uchwyt, który gracz trzyma w dłoni. Rozmiar rączki określa jej obwód. Rozmiary rączek rakiet tenisowych oznacza się na dwa sposoby:

 oznaczenia amerykańskie
[cale / ≈ cm]

oznaczenia europejskie
4 / ≈ 10   0
4 1/8 / ≈ 10,4 1
4 1/4 / ≈ 10,8 2
4 3/8 / ≈ 11 3
4 1/2 / ≈ 11,4 4
4 5/8 / ≈ 11,8 5

Uwaga! Oznaczeń w centymetrach nie znajdziesz na rakietach. Przeliczyliśmy cale na centymetry po to, by ułatwić Ci dobór właściwej rączki, jeśli nie masz możliwości wzięcia rakiety do ręki, np. chcesz kupić ją w sklepie internetowym.


Informacja o rozmiarze rączki znajduje się zazwyczaj na jej stopce. Rozmiar rączki, czyli uchwytu rakiety jest bardzo istotny, jednak, w przeciwieństwie do główki, nie dlatego, że dobierając różne rozmiary rączek, osiągnie się różne efekty w grze,


Obwód rączki musi być dokładnie dopasowany do wielkości dłoni gracza, bo tylko wtedy zawodnik może mieć gwarancję, że jego chwyt będzie pewny, rakieta będzie stabilnie leżała w dłoni, a nadgarstek nie będzie obciążony.


Określenie rozmiaru rączki rakiety

I metoda
(gdy jest możliwość wzięcia rakiety do ręki)

- należy chwycić rakietę jak pokazano to na powyższym rysunku
- jeśli palec wskazujący drugiej dłoni mieści się dokładnie w przestrzeniu między kłębem kciuka a czubkami palców, oznacza to, że rączka ma właściwy rozmiar.
- jeśli między kłębem kciuka a czubkami palców jest zbyt dużo miejsca i palec wskazujący nie wypełnia tej przestrzeni oznacza to, że rączka jest za duża i należy wybrać rakietę o mniejszym obwodzie rączki.
- jeśli natomiast palec wskazujący nie mieści się oznacza to, że rączka jest za mała i należy wybrać rakietę o większym obwodzie rączki.

II metoda

(gdy nie ma możliwości wzięcia rakiety do ręki i oceny grubości rączki metodą palca wskazującego)

- należy wyprostować dłoń i zmierzyć odległość od jej środka do czubka palca serdecznego
- otrzymany pomiar w centymetrach należy porównać  z tabelą rozmiarów, która jest powyżej

Oceny 2
Oceny klientów "Babolat Pure Drive VS 2 Pack + naciąg + usługa serwisowa"
Łukasz 10 cze 2019

DO WALKI TYLKO BABOLAT

Nieprzewidywalne końcówki roku 2018 przybliżyły mnie do sukcesu. W grudniu tuż przed świętami żona nakazała odświeżyć dywany. Jednak nie mogłem znaleźć trzepaczki. Zdenerwowana połowica myślała,że się migam. Wyrzuciła z mojej torbo -kabury dwa pure drive jeden uszkodzony. wręczyła mi ostatnią broń wydała rozkaz wykonać militarną walkę z kurzem.Ruszyłem do ataku pospiesznie.Pierwsze strzały pure drive trafiały celu ale zamarznięta mina (śniegi lód)sprawił,że przy ostatnim odprowadzeniu rakiety straciłem równowagę i uderzyłem w żeliwną zaporę -trzepak rakieta poniosła bohaterską śmierć i musiałem z kapitulować. Niestety z powodu nie dokończenia zadania dostałem na święta pod choinkę rózgę. W styczniu miałem jednak urodziny i dostałem nowe zabawki militarne o nazwie Babolat PURE Drive VS. VS taką charakterystykę: główka tylko 630,waga 300g, sztywność ramy 70, balance 320.
Ta rakieta dała mi drugie życie poczułem się pewny siebie przestałem być emocjonalny na korcie,mniejsza główka dzięki której każdego dnia poprawiam kontrole i precyzje bez tracenia na sile. Pokochałem wyrazisty szum piłki po uderzeniu rakiety jabkby z rosyjskiej broni kalibru 132mm katiuszy. Dźwięki te uprzyjemniają wygrywanie spektakularnych punktów. Zauważyłem również niski swinweigt wyrównał znacząco prędkość główki rakiety ulepszając topspinowe serwisy oraz soczyste ataki z głębi kortu. Odkryłem również jak System Cortex Feel stworzona przez firmę LOTNICZĄ SMAC absorbuje drgania rakiety co daje lepszą kontrolę i chroni przed kontuzją zaś układ strun i gromety w kształcie diamentów ulepszają pole odbicia nawet przy niecentrycznych uderzeniach. Mniejsza główka i dobra waga od Pure drive pomaga w szybkich przebieżkach z rakietą w czasie gry. W jednym z ostatnich meczów poruszałem z VS dłoni jak Rafael Nadal w drodze po 12 tytuł Roland Garros jak hiszpański rozjuszony byk w walce jakby każda piła decydowała o życiu.Babola Pure Drive VS w dłoni to nic innego jak precyzyjna laserowa broń która zbliża mnie do sukcesu i pewnie każdego kto wstąpi do armii Babolat!!!!VS POLECAM SERDECZNIE dziękuje

Małgoś 23 maj 2019

Rakieta idealna

Rakieta ta niczym kobieta idealna w swojej precyzji.Jest dynamiczna 24h.Gra doskonałe bo skutecznie.Tu moc moc określam ją bo daje efekty gry.Precyzyjna jak snajper.Szybkość geparda w akcji.Idealne połączenie siły i precyzji.Jej waga idealna sportowca magika zmierzą do jednego celu wygrania.Tenisista kontroluje ją używając swojej siły tworzy łatwość gry.Rama eliptyczne, szeroki układ strun FSI Spin ,waga 300 gram.Pure Drive VS to przyjaźń na wieki.Stanowimy jedność.My ją idealnie czujemy bo w jej warstwie grafit systemie Cortex Pure Feel sprawia,że współgramy.Desing metaliczny czyni ją symfoniczną.Tajemnicza i ma moc.Grając"mocną piłkę "wchodzimy na wyższy poziom gry.Ta precyzja zwiększa się przy uderzeniach.

Napisz recenzję produktu
Opinia zostanie aktywowana po weryfikacji.

* pola wymagane