Artykuł dodany pomyślnie.
11 kwi 2022

zadowolony

Nie jestem specjalistą od naciagów i jestem na poziomie średnoozaawansowanym. Ten naciąg wybrałem bazując na opiniach w internecie i jestem zadowolony. Grubość 1.2 w rakiecie 18/20, 23kg prestretch 10% - na początku wydawał mi się dość sztywny i twardy, ale po godzince gry zacząłem się przyzwyczajać. Dobrze czuć piłkę. Ciekawe jak i czy się będzie zmieniać z czasem.

14 sty 2022

Super naciąg

Po 2 grach stwierdzam, że szybkość jaką nadaję piłkom jest dużo większa niż przy poprzednim naciągu ( Yonex Poly Tour Pro ). To pierwsze co rzuca się w oczy. Jakbym miał zupełnie inną rakietę. Również rotacja jest wyraźnie większa. Komfort gry i czucie piłki OK. Ogółem bardzo przyjemnie gra się tym naciągiem.

17 paź 2021

Rewelacja

Gram od lat i nie zmieniam! Co by nie pisać, trzeba zagrać i spróbować!

Naciąg tenisowy Solinco Hyper-G (12 m) - green

69,00 zł 59,00 zł Oszczędzasz 14 %
Kod producenta: 1920098
Zadzwoń i zamów
+48 22 823 37 48
Wysyłamy w 24h
warianty:
Naciąg tenisowy Solinco Hyper-G (100 m) - green
Solinco Hyper-G (100 m) - green
Naciąg tenisowy Solinco Hyper-G (200 m) - green
Solinco Hyper-G (200 m) - green
więcej
Wielosztuki:
Ilość Cena jednostkowa
Od 3 szt. 53,10 zł
59,00 zł Solinco Hyper-G (12 m) - green
Polecane produkty
Naciąg tenisowy Solinco Vanquish (12 m) - natural

Naciąg tenisowy
Solinco Vanquish (12 m) - natural

75,00 zł
65,00 zł
Oszczędzasz 13%
Naciąg tenisowy Solinco X-Natural (12 m) - black

Naciąg tenisowy
Solinco X-Natural (12 m) - black

85,00 zł
69,00 zł
Oszczędzasz 19%
Solinco Hyper-G (12 m) - green   Najnowsza propozycja w segmencie naciągów w Strefie...więcej

Solinco Hyper-G (12 m) - green

 

Najnowsza propozycja w segmencie naciągów w Strefie Tenisa! Naciągi tenisowe renomowanej firmy Solinco w naszej stale powiększającej się ofercie! Wysoka jakość wykonania, bardzo dobre parametry i dbanie o szczegóły sprawiają, że naciągi Solinco cieszą się dużym powodzeniem.

Naciąg tenisowy Solinco Hyper-G. Czterokątny profil zapewnia bardzo dobry dostęp do rotacji i nadawania spinu. Bardzo dobrze utrzymuje swoje właściwości. Nadawanie rotacji jest niezwykle łatwe. Duża dynamika uderzeń.

Numer artykułu: ST15322.4
Kod producenta: 1920098
Długość naciągu (m): 12,2
Profil naciagu: czterokątny
Struktura: monofilament
Materiał: co-polyester
Właściwości: dynamika rotacja
Kolor główny: zielony
Wybrali to najlepsi:
Jak dobrać naciąg tenisowy W światku tenisowym mówi się, że silnikiem rakiety jest naciąg...więcej
Jak dobrać swój naciąg

Jak dobrać naciąg tenisowy

W światku tenisowym mówi się, że silnikiem rakiety jest naciąg tenisowy. I jest w tym dużo prawdy. Od rodzaju naciągu i siły mierzonej w kilogramach (w przedziale około 20-30 kg) z jaką jest założony naciąg zależeć będzie w dużym stopniu jak będzie się grało rakietą. Obecnie na rynku coraz częściej spotyka się nowe rakiety bez naciągu. Wynika to z tego, że i tak każdy tenisista powinien dobierać naciąg oraz wybierać siłę z jaką naciąg powinien być naciągnięty według własnych preferencji. Bardzo często zaleca się aby fabryczny naciąg (jeżeli rakieta taki posiada) wymienić po zakupie rakiety na nowy, gdyż siła z jaką rakieta jest naciągana w fabryce oraz czas jaki minął od tego momentu mogą powodować, że mimo dobrania właściwej rakiety do umiejętności gracza nie gra się nią najlepiej. Przy doborze naciągu należy kierować się jego elastycznością oraz grubością. Siła z jaką powinny być naciągane rakiety jest zazwyczaj podawana przez producenta a zależy przede wszystkim od wytrzymałości ramy rakiety. Naciągi mają jedną zasadniczą wadę, trzeba je wymieniać. Częstotliwość wymiany naciągu zależy przede wszystkim od siły z jaką gra zawodnik, intensywności grania, grubości naciągu, rodzaju piłek (ciężkie piłki powodują szybsze pękanie naciągu), przypadkowości (nieczyste uderzenie tuż przy ramie rakiety), wilgotności naciągu (zwłaszcza podatne na pękanie są naciągi naturalne z jelit zwierzęcych). Zasadniczo powinno wymieniać się naciąg przynajmniej raz w roku nawet jeśli nie uległ pęknięciu. Wynika to z tego, że w tym czasie stracił część ze swoich właściwości, głównie elastyczność z powodu zmian temperatur w jakich się znajduje i ciągłego napięcia, które i tak pod wpływem gry ulega w tym czasie znacznemu ubytkowi.Naciągu nie dobieramy do rakiety. Naciąg dobieramy do stylu gry i do własnych preferencji.

Typy naciągów

Istnieją różne typy naciągów biorąc pod uwagę materiał z którego są skonstruowane oraz z uwagi na sposób konstrukcji. Z punktu widzenia materiałów zastosowanych można wyróżnić: najmniej komfortowe tzw. "druty", naciągi bardziej komfortowe, miękkie (naciągi poliestrowe), syntetyczne, do najbardziej komfortowych, ale i bardzo drogich naciągów naturalnych, które to są zarazem najmniej wytrzymałe. Z punktu widzenia konstrukcji naciągi można podzielić na naciągi monofilamentowe i naciągi "multifilamentowe" - wielowłókniste bardzo komfortowe o dobrej kombinacji grywalności i wytrzymałości. Pomiędzy tymi skrajnościami zawierają się różne wariacje: od rdzenia z otoczką pojedynczą, z wieloma otoczkami, z dodatkowo ukształtowana otoczką zewnętrzną (np. kształt przekroju sześcianu), aż po wykorzystanie w tej samej strunie materiałów z różnych tworzyw.Typy naciągów

Siła naciągu

Siła naciągu ma istotne znaczenie odnośnie kontroli i siły uderzenia, elastyczności i wytrzymałości naciągu. Zmniejszenie siły naciągu powoduje, że naciąg lepiej tłumi drgania, staje się bardziej elastyczny. Powstaje "efekt trampoliny", który jednocześnie powoduje przyrost mocy uderzenia i zmniejszenie kontroli. Zwiększenie siły powoduje reakcje odwrotne.

Średnica naciągu

Średnica naciągu szczególnie wpływa na wytrzymałość i elastyczność naciągu. Średnica naciągu określana jest w minimetrach i mieści się w granicach pomiędzy 1,1-1,4 mm. Im mniejsza średnica tym większa elastyczność naciągu, a im większa elastyczność tym większy "efekt trampoliny" i tym szybsza piłka, a zarazem im bardziej naciąg elastyczny tym lepsze tłumienie drgań, czyli lepszy komfort. Grubsza średnica to twardsza struna - gorsze tłumienie drgań - mniejszy komfort. Ponadto gracze lubiący uderzenia rotacyjne powinni stosować cieńsze naciągi, ponieważ im cieńszy naciąg tym łatwiej nadać piłce rotację. Ale im naciąg cieńszy tym mniej wytrzymały. Dodatkowo należy wspomnieć, że przy wyborze grubości naciągu powinno brać się pod uwagę ilość strun, czyli układ strun na rakiecie, ponieważ przy większej ilości strun lepsze będą cieńsze naciągi.

Grywalność i wytrzymałość naciągu

Wiele firm stosuje oznaczenia playability (grywalność) oraz durability (trwałość). Niestety im naciąg bardziej "grywalny" (bardziej elastyczny komfortowy, z dobrą dynamiką) tym mniej trwały. Największą trwałość mają monolityczne, grube "druty". Największą "grywalność" mają cienkie multifilamenty i naciągi naturalne. Wszystkie obecnie dostępne na rynku naciągi to kombinacja tych dwóch parametrów, a zarazem kompromis pomiędzy grywalnością i trwałością. Nie ma na rynku naciągu, który byłby kompletny jeśli chodzi o grywalność, a zarazem trwałość. 

Zasady, którymi warto kierować się zakładając nowy naciąg

- cieńsze naciągi pozwalają łatwiej nadawać rotację
- struny bardziej miękkie lepiej tłumią drgania niż struny twarde
- cieńsze lub bardziej elastyczne struny dają szybszą piłkę
- przy większej ilości strun lepsze będą cieńsze naciągi
- do mniejszych główek lepiej wybrać cieńsze struny
- przy twardych ramach nie są wskazane bardzo twarde i grube naciągi
- naciągi chropowate (karbowane) nadają piłce większą rotację
- twarde, jednowłókniste naciągi zwiększają trwałość
- wielowłókniste naciągi są bardziej komfortowe, ale mniej wytrzymałe
- elastyczne naciągi dają lepsze przyspieszenie niż twarde naciągi
- gęsty przeplot strun w rakiecie np. 18/20 zwiększy nam kontrolę, ale zmniejszy dynamikę uderzeń i osłabi rotację
- rzadszy przeplot strun np. 16/19 zwiększy dynamikę, siłę uderzeń i większą rotację piłki, ale okupione to będzie mniejsza kontrolą
- większa główka rakiety pomoże zwiększyć dynamikę i rotację piłki kosztem kontroli nad nią
- mocniej naprężone struny w rakiecie dają większą kontrolę nad piłką, ale zmniejszają siłę, dynamikę oraz rotację. Zwiększenie naprężenia strun powoduje także mniejszy komfort gry
- słabsze naprężenie strun rakiety zmniejsza kontrolę nad piłką. Uzyskamy za to większą dynamikę uderzeń i rotację, gdyż piłka dłużej znajduje się na strunach i "wgryza" się bardziej w rakietę
- cieńszy naciąg odbije się na lepszym zdrowiu zawodnika gdyż naciąg przejmie większą ilość drgań (nie są one przenoszone na ramie zawodnika). Minusem zmniejszania średnicy naciągu jest niekorzystny wpływ na jego trwałość
- grubszy naciąg spowoduje, że wzrośnie trwałość.
- elastyczny naciąg pomoże nam uzyskać komfort gry, tak ważny dla osób z
problemami "łokcia tenisisty", z nadgarstkiem czy z barkiem. Otrzymamy również większą dynamikę i rotację, ale okupione to zostaje większa procentową utratą naprężenia strun, a co za tym idzie trwałością
- sztywny naciąg pozwoli osiągnąć większą trwałość kosztem dynamiki i komfortu gry

Oceny 3
Oceny klientów "Solinco Hyper-G (12 m) - green"
Jaro 11 kwi 2022

zadowolony

Nie jestem specjalistą od naciagów i jestem na poziomie średnoozaawansowanym. Ten naciąg wybrałem bazując na opiniach w internecie i jestem zadowolony. Grubość 1.2 w rakiecie 18/20, 23kg prestretch 10% - na początku wydawał mi się dość sztywny i twardy, ale po godzince gry zacząłem się przyzwyczajać. Dobrze czuć piłkę. Ciekawe jak i czy się będzie zmieniać z czasem.

Grzegorz 14 sty 2022

Super naciąg

Po 2 grach stwierdzam, że szybkość jaką nadaję piłkom jest dużo większa niż przy poprzednim naciągu ( Yonex Poly Tour Pro ). To pierwsze co rzuca się w oczy. Jakbym miał zupełnie inną rakietę. Również rotacja jest wyraźnie większa. Komfort gry i czucie piłki OK. Ogółem bardzo przyjemnie gra się tym naciągiem.

Gawron 17 paź 2021

Rewelacja

Gram od lat i nie zmieniam! Co by nie pisać, trzeba zagrać i spróbować!

Napisz recenzję produktu
Opinia zostanie aktywowana po weryfikacji.

* pola wymagane