Книгa - Technika Współczesnego Tenisa

Книгa - Technika Współczesnego Tenisa

Добавить в сравнение
79,00
Выберите количество:

Подробнее

Książka - Technika Współczesnego Tenisa

 

Książka autorstwa jednego z największych ekspertów tenisa w Polsce Adama Królaka przedstawiająca największe gwiazdy światowego tenisa w poszczególnych uderzeniach. Głeboka analiza zagrań przy pomocy bardzo szczegółowych zdjęć. Ukazuje indywidualne bogactwo techniczno-taktyczne szerokiej czołówki współczesnego tenisa. Tenis był i pozostaje sportem technicznym, stąd skupienie uwagi na jednym z najważniejszych źródeł sukcesów i próba przekazania tych wartości wnikliwym obserwatorom dynamicznie rozwijajacego się tenisa, a do takich zalicza się, w pierwszej kolejności tenisistki i tenisistów, nauczycieli, instruktorów i trenerów oraz wszystkich pasjonatów tenisa. Do nich kierowany jest ten album.

Adam Królak - trener klasy mistrzowskiej, doktor nauk o kulturze fizycznej - jest doświadczonym dydaktykiem tenisowym, wychowawcą kilku pokoleń zawodników i szkoleniowców. Był trenerem i kapitanem reprezentacji polski w rozgrywkach drużynowych o Puchar Galea i Puchar Davisa. Autor ponad 140 publikacji w tym cenionych podręczników m. in. Wprowadzenie do współczesnego tenisa (1989), Sprawdziany tenisistów (1997), Tenis - technika, psychomotoryka, trening (1998), Tenis dla dzieci, nauczycieli i rodziców (1999). Specjalizuje się w obserwacjach oraz analizie struktury treningów i spotkań mistrzowskich rozgrywanych na różnych nawierzchniach kortów przez najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników świata uczestniczących w turniejach wielkoszlemowych oraz finałach Pucharu Federacji i Pucharu Davisa. Bogaty i systematycznie gromadzony materiał badań nad grami pojedynczymi i podwójnymi pozwala precyzyjnie wykreślać współczesny wzorzec zawodów oraz tendencje występujące w rozwoju tenisa i na tej podstawie wyznaczać nadrzędne cele procesu szkolenia dla kolejnych generacji młodych zawodników. Adam Królak jest laureatem nagród redakcji 'Sportu Wyczynowego" (1990 i 1996) i polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej (1998), oraz członkiem-założycielem Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa, wykładowcą na kursach trenerskich w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 60 międzynarodowych konferencjach i sympozjach w Europie, Australii, Afryce oraz USA i Meksyku.

отсутствие в настоящее время продукт
Brak zapytań o produkt.
Этот сайт использует куки для предоставления услуг в соответствии с ценовой политикой и Cookies. Вы можете задать условия для хранения или доступа куки в вашем браузере.